Co zrobić, żeby nasze wiadomości nie wpadały do spamu?

Co zrobić, żeby nasze wiadomości nie wpadały do spamu?

Podobnie jak Google dopasowuje algorytm wyszukiwania tak by zapewnić jak najlepszy rezultat, tak i my musimy dopasowywać się by wszystkie nasze e-maile zostały dostarczone. W tym poście znajdziesz cenne wskazówki które pomogą ci sprawniej kontrolować wysyłane przez ciebie wiadomości.

1.Bądź zgodny z zasadami CAN-SPAM Act.

Jeżeli wysyłasz jakąkolwiek elektroniczną wiadomość, gdzie głównym celem jest reklama komercyjna lub promocja komercyjnego produktu lub usługi to musisz stosować się do 7 głównych wymogów ( lub zapłacić karę powyżej 16.000$).

  • Nie używaj fałszywych lub wprowadzających w błąd nagłówków.
  • Nie używaj mylnych tematów.
  • Klasyfikuj wiadomości jako reklamy, jeśli tego wymagają .
  • Informuj adresata gdzie jest twoja lokalizacja.
  • Poinformuj adresata w jaki sposób może zrezygnować z otrzymywania wiadomości od ciebie.
  • Respektuj rezygnację natychmiastowo.
  • Kontroluj co inni robią w twoim imieniu.

Jeżeli twoje maile zawierają tylko wiadomości z transakcjami lub dane kontaktowe, to jesteś zwolniony z tych zasad, jednakże nadal nie powinieneś załączać fałszywych lub mylnych informacji.

2.Unikaj słów, które mogą być zaklasyfikowane jako spamu oraz fraz wyłudzających informacje.

Niestety, nie powstała kompletna listy słów, które mogą być zawarte są w typowych wiadomościach spam. Dodatkowo, nie zawsze jest tak, że wiadomości zawierające te charakterystyczne słowa trafią do spamu.

Kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, że filtr spam stara się usunąć komercyjne reklamy i promocje. Dlatego nie powinieneś stosować tego typu słów lub używać ich bardzo rzadko.

Emaile które mają na celu wyłudzenie informacji są stworzone w taki sposób by ukraść twoją tożsamość poprzez kliknięcie w fałszywy link. Najbardziej powszechną metodą dla takich widomości jest zatuszowanie jej jako legalnego e-maila z serwisu, któremu ufasz np takiego jak bank.

3.Załączaj wersję tekstową twojego e-maila jeżeli wysyłasz widomości HTML.

Jest to powszechnie stosowana metoda, dzięki której wiadomość e-mail nie trafi do folderu spam. Jest to nie tylko dobra praktyka uniknięcia filtru spamu, ale także zabezpiecza cię w wypadku gdy adresat nie może odczytywać wiadomości HTML.

4.Używaj dozwolonej techniki marketingowej.

Zainteresuj się tzw. dozwolonym marketingiem.  W sieci znajdziesz mnóstwo porad i  pomysłów jak sprawić by klient pozwolił ci na wysyłanie do niego wiadomości marketingowych. Idź o krok dalej w kwestii subskrybowania i poproś klienta o dodanie cię do swojej listy.

5.Używaj kontrolera spamu zanim wyślesz widomości e-mail.

Zanim wyślesz e-maile do całej twoje listy kontaktów, poświęć czas na użycie serwisu kontroli spamu. MailingCheck.com oferuje darmowe narzędzie do pobrania dla Windowsa, które stosuje SpamAssassin do sprawdzania wiadomości. Jeżeli wolisz unikać ściągania jakiegokolwiek oprogramowania, możesz wysłać e-mail do serwisu IsNotSpam.com. Strona ta również sprawdza kilka innych ważnych kwestii odnośnie dostarczania widomości maili. Opcjonalnie serwis ProgrammersHeaven.com używa rozwiązania opartego na formularzu, po to by przetestować, czy twoje e-maile mogą zostać bezpiecznie wysłane.

6.Pozbądź się czarnej listy.

Jeżeli twój serwer poczty e-mail znajduje się na czarnej liście, to znacznie utrudnione jest wysyłanie wiarygodnych e-maili, szczególnie do nowych kontaktów na liście

Sprawdź czy twój serwer poczty e-mail znajduje się na czarnej liście. Poniżej wymienonych jest kilka darmowych serwisów, które ci to umożliwią:

Jeżeli odkryjesz, że niestety jesteś na czarnej liście, będziesz musiał negocjować z serwisami, które cie na nią dodały.

7.Utrzymuj poprawne proporcje tekstu i grafiki.

Najlepiej w ogóle nie załączaj obrazów,a jeżeli już musisz to zrobić to kieruj się poniższymi wskazówkami:

– Nie wysyłaj emalii wyłącznie z samymi obrazami.

– Do każdej grafiki dołączaj przynajmniej dwa wiersze tekstu.

– Optymalizuj obrazy najlepiej jak potrafisz.

– Używaj poprawnie sformatowanej wiadomości HTML.

8.Unikaj pułapek spamu.

Pułapki spamu to adresy mailowe oznaczone poprzez ISPs jako już nie używane przez człowieka. Żeby unikać załączenia spamowej pułapki do twojej listy mailowej, używaj procesu opt-in i nie kupuj list od brokerów emalii.

9.Unikaj bardzo dużych załączników.

Ogólnie ujmując załączniki: .jpg, .gif, .png oraz .pdf są bezpieczne podczas wysyłania wiadomości. Zapewniają ci, że możesz uwzględnić pewną zawartość w e-mailu. Jednakże, powinieneś unikać załączników takich jak : .exe, .zip, .swf, itp. Ogólnie rzecz biorąc, nie powinieneś wysyłać załączników do osób, które się tego nie spodziewają. Jeżeli musisz wysłać duży załącznik lub typ załącznika który jest zazwyczaj oznaczany jako spam lub wirus, to w takim wypadku zastosuj narzędzie jakie jak DropBox.com . Jeżeli załącznik zawiera poufne dane, możesz rozważyć użycie firmowego zabezpieczenia serwera FTP.

10.Upewnij się że  DKIM, SPF, Sender-ID i Domain Keys są odpowiednio ustawione.

Powinieneś się upewnić, że twój serwer mailowy obsługuje protokoły ( twój DKIM, SPF, Sender-ID i Domain Keys) i że są one poprawnie wprowadzone.

Ten zbiór narzędzi pomoże ISPs określić autentyczność twoich emalii z technicznej perspektywy. Żeby upewnić się, że twoje dane są odpowiednio ustawione spróbuj ich użyć sprawdzając serwis IsNotSpam.com.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odnieś się się do definicji :

Dodatkowa wskazówka: Używaj usługi dostarczającej maile.

Related posts